![]() |
||
![]() |
||
![]() |
||
Militant Islam Monitor > Articles > Jailed Hofstad Group Member Plotted Terror Attack From Cell Jailed Hofstad Group Member Plotted Terror Attack From CellSeptember 20, 2012 Samir Azzouz held for preparing attack Samir A. aangehouden vanwege voorbereiden aanslag donderdag 20 september 2012 18:04 De Nationale Recherche heeft de veroordeelde terrorist Samir A. aangehouden in zijn cel op verdenking van het voorbereiden van een terroristische aanslag in Nederland.
Lees meer over Samir A. in het Elsevier-dossier over de Hofstadgroep Hij zou daarbij medewerking hebben gezocht van andere gevangenen, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Voorbereiding verstoord Samir A. zit momenteel vast in de Rotterdamse gevangenis De Schie. Hij zit daar een straf uit van negen jaar. 'Onzinnige verdenking' Volgens advocaat van Samir A., Victor Koppe, is het een 'onzinnige verdenking'. 'Deze verdenking komt voort uit een verklaring van één gedetineerde, die daar in de gevangenis door niemand serieus wordt genomen,' zegt Koppe. Uitruil Volgens de advocaat wil Justitie zo voorkomen dat A. binnenkort vrijkomt. Door Arne Hankel Group Samir Azzouz Wanted To Make Bomb Belts Groep Samir A. wilde bomgordels maken vrijdag 20 oktober 2006 19:52 De terreurgroep rond Samir A. wilde aanslagen plegen op iedereen die het niet eens was met hun radicale ideologie. Met dat doel waren ze bezig bomgordels te maken. Dit verklaarde getuige L.B. vrijdag voor de rechtbank in de zaak tegen Samir A., Nourriddin El F. en vier andere verdachten. L.B. is een voormalig lid van de zogeheten 'Piranha-groep' rond Samir A.
Zelfmoordaanslagen Samir A. zou L.B. gevraagd hebben hoe de bewaking van de Nederlands-Duitse grens was. In Duitsland wilden de terreurverdachten de ingrediënten halen om bomgordels te kunnen maken. Ze hadden een cd-rom met daarop instructies voor het maken van gordels om zelfmoordaanslagen mee te plegen. Bang L.B. wordt door justitie beschermd, maar heeft niet de status van 'beschermde getuige'. Hij gaf aan bang te zijn voor Samir A. en de andere verdachten, maar zei het ook als zijn plicht te zien als getuige op te treden. 'Als ik dit niet doe, wie moet het dan doen? Ik doe het gewoon. Ik word nu beschermd en hoop dat dat zo blijft. Ik zie wel waar het schip strandt,' aldus de getuige. 'Volstrekt onbetrouwbaar' Ook zou hij veel radicaler zijn geweest, en zelfs een leidende rol hebben gespeeld in de groep rond Samir A. Zijn verklaring was kortom, 'volstrekt onbetrouwbaar' volgens de advocaten van de terreurverdachten. Door Robbert de Witt http://www.elsevier.nl/web/1096728/Nieuws/Nederland/Groep-Samir-A.-wilde-bomgordels-maken.htm |